Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Rocky V

Rocky V

1990
×
★½
Edit this entry  
01
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Edit this entry  
01
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Edit this entry  
01
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Edit this entry  
30
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★½
Edit this entry  
30
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★½
Edit this entry  
23
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Tombs of the Blind Dead

Tombs of the Blind Dead

1972
×
★½
Edit this entry  
23
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★
Edit this entry  
22
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Edit this entry  
22
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
Edit this entry  
17
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★
Edit this entry  
17
Karla

Karla

2006
×
Edit this entry  
15
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
V/H/S/85

V/H/S/85

2023
×
★★
Edit this entry  
14
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★
Read prior review Edit this entry  
14
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★
Edit this entry  
13
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★
Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★
Edit this entry  
10
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★★
Edit this entry  
10
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★½
Edit this entry  
09
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
Edit this entry  
08
Saw X

Saw X

2023
×
Edit this entry  
02
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
06
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Edit this entry  
03
Elemental

Elemental

2023
×
★★½
Edit this entry  
30
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★
Edit this entry  
23
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★½
Edit this entry  
22
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★½
Edit this entry