Sort by
  • Red, White & Royal Blue

    ★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Elemental

    ★★½

  • Asteroid City

    ★★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Boston Strangler

    ★★

  • Evil Dead Rise

    ★½

  • Scream VI

    ★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Creed III

    ★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★½

  • Babylon

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ½

  • Smile

    ★★½

  • V/H/S/99

    ★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★★½

  • Prey

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

    ★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Vengeance

    ★★½

  • Hustle

    ★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Flux Gourmet

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Navalny

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Watcher

    ★★½

  • Fire of Love

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½