Nuno has logged 54 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Depeche Mode: The Dark Progression

Depeche Mode: The Dark Progression

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Django

Django

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Teen Wolf Too

Teen Wolf Too

1987
×
Read the review Edit this entry  
24
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Puppet Master II

Puppet Master II

1990
×
Read the review Edit this entry  
22
Race

Race

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Run and Kill

Run and Kill

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Demolition

Demolition

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Catch-As Catch-Can

Catch-As Catch-Can

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
From Rocky to Creed: The Legacy Continues

From Rocky to Creed: The Legacy Continues

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Being Canadian

Being Canadian

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Johnny Dangerously

Johnny Dangerously

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Punk Vacation

Punk Vacation

1990
×
Read the review Edit this entry  
16
Rat Pfink a Boo Boo

Rat Pfink a Boo Boo

1966
×
Read the review Edit this entry  
14
Thrashin'

Thrashin'

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Oblong Box

The Oblong Box

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
RV

RV

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Gone Fishing

Gone Fishing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Open Your Eyes

Open Your Eyes

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sleeping Giant

Sleeping Giant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Louis C.K.: Live at The Comedy Store

Louis C.K.: Live at The Comedy Store

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Possessed

Possessed

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dead Ringer

Dead Ringer

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fanarchy

Fanarchy

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Burying the Ex

Burying the Ex

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Trance

Trance

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Animal House

Animal House

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Came from Outer Space

It Came from Outer Space

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Jersey Girl

Jersey Girl

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry