Sort by

Rhona has logged 319 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
It's a Wonderful Knife

It's a Wonderful Knife

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Bad Guys: A Very Bad Holiday

The Bad Guys: A Very Bad Holiday

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Genie

Genie

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ref

The Ref

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brooklyn 45

Brooklyn 45

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Kill Room

The Kill Room

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Burial

The Burial

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Seven Thieves

Seven Thieves

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shadow of the Thin Man

Shadow of the Thin Man

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Quiz Lady

Quiz Lady

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Last Rifleman

The Last Rifleman

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Another Thin Man

Another Thin Man

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Spanish Prisoner

The Spanish Prisoner

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
After the Thin Man

After the Thin Man

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mona Lisa

Mona Lisa

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night of the Hunted

Night of the Hunted

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
Read the review Edit this entry  
28
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Howl

Howl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pain Hustlers

Pain Hustlers

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trolls Band Together

Trolls Band Together

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dead Snow 2: Red vs. Dead

Dead Snow 2: Red vs. Dead

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heist 88

Heist 88

2023
×
★★
Read the review Edit this entry