Sort by

Rhona has logged 350 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sissy

Sissy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Athena

Athena

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
End of the Road

End of the Road

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Skandal! Bringing Down Wirecard

Skandal! Bringing Down Wirecard

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
23
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kevin & Perry Go Large

Kevin & Perry Go Large

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Planet 51

Planet 51

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Was a Male War Bride

I Was a Male War Bride

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
All the Old Knives

All the Old Knives

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Ice Age Adventures of Buck Wild

The Ice Age Adventures of Buck Wild

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Rogue Agent

Rogue Agent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Red Dawn

Red Dawn

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ice Age: Collision Course

Ice Age: Collision Course

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Business

The Business

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Guard

The Guard

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Samaritan

Samaritan

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sliding Doors

Sliding Doors

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Me Time

Me Time

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry