Sort by

Rhona has logged 62 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
3 Men and a Little Lady

3 Men and a Little Lady

1990
×
★★★
Edit this entry  
27
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Father Christmas

Father Christmas

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
137 Shots

137 Shots

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Tunnel

The Tunnel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Salting the Battlefield

Salting the Battlefield

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Psych 3: This Is Gus

Psych 3: This Is Gus

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Train to Christmas

Last Train to Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Father Christmas

Father Christmas

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Secret Santa

Secret Santa

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Red Snow

Red Snow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry