Sort by

Numbercrunch has logged 41 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Love Me Deadly

Love Me Deadly

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Seventh Sign

The Seventh Sign

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Deadly Embrace

Deadly Embrace

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Murder Weapon

Murder Weapon

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Fender Bender

Fender Bender

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Exhumed

Exhumed

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bound to Vengeance

Bound to Vengeance

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
House of Whipcord

House of Whipcord

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dead or Alive

Dead or Alive

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
White Skin Black Thighs

White Skin Black Thighs

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jack the Ripper

Jack the Ripper

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Centerfold Girls

The Centerfold Girls

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bonnie's Kids

Bonnie's Kids

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
House on Elm Lake

House on Elm Lake

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pray

Pray

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Snake of June

A Snake of June

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Nun

The Nun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tales of Poe

Tales of Poe

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Control Group

The Control Group

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Devil's Honey

The Devil's Honey

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Stendhal Syndrome

The Stendhal Syndrome

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Deadly Eyes

Deadly Eyes

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Comeback

The Comeback

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Die Screaming Marianne

Die Screaming Marianne

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Schizo

Schizo

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
House of Whipcord

House of Whipcord

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Monster Hunter

Monster Hunter

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Liquid Sky

Liquid Sky

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Violence in a Women's Prison

Violence in a Women's Prison

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Dismembered

The Dismembered

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Penitentiary II

Penitentiary II

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry