Sort by

Zach has logged 596 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Short Night of Glass Dolls

Short Night of Glass Dolls

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
DeepStar Six

DeepStar Six

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Angel III: The Final Chapter

Angel III: The Final Chapter

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avenging Angel

Avenging Angel

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Angel

Angel

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Martial Law

Martial Law

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Santa Buddies

Santa Buddies

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Porno

Porno

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lolita 2000

Lolita 2000

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Night Evelyn Came Out of the Grave

The Night Evelyn Came Out of the Grave

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lionman

Lionman

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Iron Monkey

Iron Monkey

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mortuary

Mortuary

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bikini Frankenstein

Bikini Frankenstein

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry