Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Black Godfather

The Black Godfather

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Renaissance: A Film by Beyoncé

Renaissance: A Film by Beyoncé

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Wingwomen

Wingwomen

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Revolt of Mamie Stover

The Revolt of Mamie Stover

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kuso

Kuso

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Howling

The Howling

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tentacles

Tentacles

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Art: In the Absence of Light

Black Art: In the Absence of Light

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kuso

Kuso

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Are We Not Cats

Are We Not Cats

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kuso

Kuso

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry