Sort by
  • Wingwomen

    ★★★★

  • Pain Hustlers

    ★★

  • Barbie

    ★★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mad God

    ★★★★

  • Allen v. Farrow

  • Tentacles

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Black Art: In the Absence of Light

  • Malcolm & Marie

  • Mank

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Growing Up Milwaukee

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Host

    ★★★

  • Hamilton

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★½

  • #Alive

    ★★

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Becoming

  • A Parks and Recreation Special

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Blanketyy

    ★★

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Relic

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • Help Me I'm Dying

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Beach House

    ★★

  • Unbelievable

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Dogs Don't Wear Pants

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • The Staggering Girl

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★½

  • In Search of Darkness

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★