Sort by

Jack has logged 22 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★★
Edit this entry  
10
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
09
Quick Change

Quick Change

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

1982
×
★★★
Edit this entry  
30
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
Edit this entry  
23
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry