• Maid

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Elder

    ★★

  • The Twins

    ★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★½

  • The Duel

    ★★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★½

  • T0-B1

    ★★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★★

  • Akakiri

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Little Fish

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Holler

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • 1BR

    ★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Driveways

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • The Longest Summer in America

    ★★★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★