Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cellular

Cellular

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Revolver

Revolver

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Connected

Connected

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Baby Boy

Baby Boy

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cowboy Bebop: The Lost Session

Cowboy Bebop: The Lost Session

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Grim

Grim

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knock Off

Knock Off

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fable: The Killer Who Doesn't Kill

The Fable: The Killer Who Doesn't Kill

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Transporter 3

Transporter 3

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fable

The Fable

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Showdown in Little Tokyo

Showdown in Little Tokyo

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Transporter 2

Transporter 2

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Moonlight Serenade

A Moonlight Serenade

1904
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Red Sun

Red Sun

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Terry 100 Channels

Terry 100 Channels

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bright: Samurai Soul

Bright: Samurai Soul

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hill of Freedom

Hill of Freedom

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pui Pui Molcar

Pui Pui Molcar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sparrow

Sparrow

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fist of Legend

Fist of Legend

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mission

The Mission

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Multiplicity

Multiplicity

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wrong Guy

The Wrong Guy

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zebraman

Zebraman

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry