Sort by

Nicholas has logged 33 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
LX 2048

LX 2048

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Theatre Live: Angels In America — Part One: Millennium Approaches

National Theatre Live: Angels In America — Part One: Millennium Approaches

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Finding 'Ohana

Finding 'Ohana

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Endgame

Endgame

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Hi, Mom

Hi, Mom

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Detective Chinatown 3

Detective Chinatown 3

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
New Gods: Nezha Reborn

New Gods: Nezha Reborn

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Writer's Odyssey

A Writer's Odyssey

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Yin Yang Master

The Yin Yang Master

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fear of Rain

Fear of Rain

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bliss

Bliss

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Wanting Mare

The Wanting Mare

2020
×
Edit this entry  
07
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Reunions

The Reunions

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Night

The Night

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Lara

Lara

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Below Zero

Below Zero

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Wander Darkly

Wander Darkly

2020
×
Edit this entry