• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Monstrous

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Contractor

    ★★★

  • Studio 666

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Marry Me

  • Snipers

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Death to 2021

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • Sing 2

  • Swan Song

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Finch

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Burning Sea

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Exorcism of God

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • My Son

    ★★★★

  • Benediction

    ★★★★½

  • Ennio: The Maestro

    ★★★★★

  • Kate

    ★★★★

  • Come From Away

    ★★★★½

  • Happening

    ★★★★½

  • True Things

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★

  • Cyrano

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Respect

    ★★★★½

  • Beckett

    ★★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½