Nathan has logged 23 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Relic

Relic

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Michael

Michael

1996
×
Read the review Edit this entry  
07
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Brother's Wedding

My Brother's Wedding

1983
×
Read the review Edit this entry  
05
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry