Sort by
  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • What Is a Woman?

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • The Quintessential Quintuplets Movie

  • The Batman

    ★★★★★

  • Fruits Basket -prelude-

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★★

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

  • The Worst Person in the World

    ★★

  • CODA

    ★★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★★★

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

    ★★★★★

  • Psycho-Pass 3: First Inspector

  • My Hero Academia: Heroes Rising

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

  • Ready or Not

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.3 Beyond Love and Hatred

  • Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.2 First Guardian

  • Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.1 Crime and Punishment

  • Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Bungo Stray Dogs: Dead Apple

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

  • Searching

  • Phantom Thread

  • Coco

    ★★★★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

    ★★★★★

  • Marrowbone

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • The Vanishing of Sidney Hall

    ★★★★★

  • Dangal

    ★★★★

  • Passengers

    ★★★★

  • Spectral

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★★★

  • Me Before You

    ★★★★★

  • Dou kyu sei – Classmates

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Danish Girl

  • The Martian

  • Maze Runner: The Scorch Trials

  • Room

    ★★★★★

  • Insurgent

  • Fifty Shades of Grey

  • Psycho-Pass: The Movie

  • Ode to My Father

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • Fury

    ★★★★★

  • The Maze Runner

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Before We Go

  • The Judge

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • Lucy