• Firestarter

    ★★

  • Senior Year

  • Meltdown: Three Mile Island

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

  • Anatomy of a Scandal

    ★★★½

  • Choose or Die

    ★★½

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★

  • The Haunting of Pendle Hill

  • The Northman

    ★★★★

  • Night's End

    ★★

  • Morbius

    ★★½

  • Follower

  • The Bubble

  • Black Crab

    ★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • Loveland

    ★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Cold Wind Blowing

    ★½

  • Sin Eater

  • The Exorcism of Hannah Stevenson

    ½

  • X

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • How Did We Get Here?

    ★★★

  • Family Squares

    ★★★★

  • Big Gold Brick

  • No Exit

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Dog

    ★★★

  • The In Between

    ★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ½

  • Miss Willoughby and the Haunted Bookshop

    ★★

  • Immanence

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

  • Fresh

    ★★★½

  • Last Radio Call

  • Arctic Void

  • The Tinder Swindler

  • Scream

    ★★½

  • Project Gemini

  • Book of Love

    ★½

  • The 355

    ★★

  • Stay Close

  • Death to 2021

  • Jimmy Carr: His Dark Material

  • The King's Man

    ★★★

  • Last Train to Christmas

    ★★½

  • Mother/Android

    ★½

  • Metallica: 40th Anniversary - Live at Chase Center (Night 1)

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Hating Game

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Waltons' Homecoming

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Madison Baker Was Here

    ½

  • Swan Song

    ★★★★★