• Top Gun: Maverick

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Tourist

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Ride the Wave

  • Old

    ★½

  • Titane

    ½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • My Brothers and I

    ★★★★

  • Time

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • James Acaster: Make a New Tomorrow

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Archipelago

  • A Corsican Summer

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Dear Philadelphia

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • The Pembrokeshire Murders

    ★★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • The Ripper

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Money Has Four Legs

    ★★★

  • Keep Rolling

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Investigation

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • Careless Crime

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Sesang / 세상

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • I Am Samuel

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Curveball – A True Story. Unfortunately.

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Mogul Mowgli

    ★★★★½