Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
07
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Shame

Shame

2011
×
★★
Edit this entry  
14
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
03
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★
Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Translators

The Translators

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Edit this entry  
27
Countdown

Countdown

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Equals

Equals

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★
Edit this entry