• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Injustice

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Justice Society: World War II

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★½

  • Superman: Red Son

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • The Translators

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Countdown

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Reign of the Supermen

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Venom

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • An Interview with God

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Meg

    ★★★

  • The Death of Superman

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★★