can

i'll hold ur hands they're just like ice

Favorite films

 • Inside Llewyn Davis
 • Rear Window
 • Scott Pilgrim vs. the World
 • Good Will Hunting

Recent activity

All
 • Flight

  ★★★★

 • Petite Maman

  ★★★★★

 • The Eyes of Tammy Faye

  ★★★

 • The Last Duel

  ★★★★

Pinned reviews

More
 • Spencer

  Spencer

  ★★★★

  give her a oscar already

  İzlerken sık sık The Crown'daki Emma Corrin ile karşılaştırdım ama her ne kadar bu karşılaştırmayı yapmak doğru olmasa da Kristen'ın karakterin içinde bulunduğu sıkıntıyı ve gördüğü haksızlığa karşı verdiği reaksiyonları daha başarılı buldum. Tek beğenmedim şey sesindeki o pürüz diyebilirim.

  "Will they kill me dont u think?" repliği biraz fan service olarak kalmış. Biraz da değil hatta, yani.. Fragmanda o repliği duyunca daha farklı hislere kapılmıştım.

  Film yeri geliyor bir korku filmi edasına da bürünüyor.…

 • The Last Duel

  The Last Duel

  ★★★★

  There is some good shit grandpa!

  Bu filmin gişede patlamasının sonucunu Y kuşağına ve onların telefonlarına bağladığı için "yeter bu kadar yaşlıdan aynı şeyi duyduğumuz" diyerek Ridley dedemin erken emekliliğini istemiştim. Hala sinirliyim o tavıra o ayrı.

  SPOILER!! olabilir. Uzun yazıları pek sevmem ama ;

  House of Gucci'yi kurgusu yüzünden yerin dibine soktuysamda bunda da tam tersi, ayakta tutuyor. Mükemmel denebilecek kurgu var burada. İlk başta "sürekli aynı sahneleri mi izletiyor bu adam ne yapıyor?" dedim. -Biraz da ön yargımdan…

Recent reviews

More
 • Petite Maman

  Petite Maman

  ★★★★★

  Céline, you.. lovely woman.. 70 minutes of heartwarming sweetness. It's nice thing to feel so much emotion into such a little time.

  Küçük Nelly büyük annesini kaybettikten sonra onun eski evine gider ailesiyle beraber ve annesi bir gün onu babasıyla yalnız bırakır, habersizce gider. Küçük kız ormanda dolanırken kendi yaşıtında bir çocuk görür ismi de annesiyle aynıdır.
  Annenizin küçüklüğü ile arkadaş olsaydınız..

  Gereksiz, klasik zaman yolculuğu yapımların girdiği triplerden uzak, nazik, huzurlu, tatlı bir anlatım. Bu filme ayrı bir eleştiri yapılması yakışıksız kalır gibi.. Çaktım 5 yıldızı yolu açık olsun.

 • The Eyes of Tammy Faye

  The Eyes of Tammy Faye

  ★★★

  Is this the same woman that I watched in Scenes From a Marriage? I wonder..does her back hurt while carrying the whole movie on her back??

  Andrew and Jessica ikilisini bi arada, daha önceki işlerinden tamamen farklı bir tarzda izlemek başka bir şeydi. Özellikle Jessica. Bayıldım ona burada. Bu sene bi şekilde boş geçmemesi lazım onun için, bir ödül sahibi olmalı bu rol için. Uzun yıllar bu rol için çalışmış belgeseller izlemiş zaten kendisi yani pek de şaşmamalı.

  Tanrının "yolunu,…

Popular reviews

More
 • All Too Well: The Short Film

  All Too Well: The Short Film

  ★★★★★

  This woman owns me. I'm announcing from here.

  ***watched 473737373737x times. no need to log it everytime***

 • Army of the Dead

  Army of the Dead

  WHAT'S THE POINT? JUST STOP ZACK

  Ben bu kadar gerizekalıyı bir arada daha önce görmedim. Belki de aklından geçen her şeyi, literally her şeyi film yapmamalısın Snyder. Böyle harika bir set kurup nasıl herhangi bir duygu hissedemedim nefret ve öfkeden başka ya.
  Böyle büyük patlamalı, kanlar her yerde türünü çok seven birisin bu anlaşılıyor ama görsel efektler bile boktandı, sahneyi daha da cringe hâline getirdi. Ayrıca bu nasıl bir diyalog yazımıdır abi. Çektiğin dram sahnelerini seven biriyim kullandığın müziklerle beraber…