Sort by

ren has logged 224 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
WALL·E

WALL·E

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The New World

The New World

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Hugo

Hugo

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
All About Steve

All About Steve

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
17
17 Again

17 Again

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Father of the Year

Father of the Year

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry