Sort by

Robert has logged 332 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Deep Murder

Deep Murder

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Adult Swim Yule Log

Adult Swim Yule Log

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mimic

Mimic

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mad God

Mad God

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Conspiracy

Conspiracy

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Slash/Back

Slash/Back

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Sheep

Black Sheep

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Innocents

The Innocents

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bloody Muscle Body Builder in Hell

Bloody Muscle Body Builder in Hell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween II

Halloween II

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Glorious

Glorious

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Who Invited Them

Who Invited Them

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry