Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kadet 1947

Kadet 1947

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Medium

The Medium

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Yuni

Yuni

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Check the Store Next Door

Check the Store Next Door

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Edit this entry  
04
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★½
Edit this entry  
20
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Boruto: Naruto the Movie

Boruto: Naruto the Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Skater Girl

Skater Girl

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Enough

Enough

2002
×
★★½
Edit this entry  
18
Ali & Ratu Ratu Queens

Ali & Ratu Ratu Queens

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sweet & Sour

Sweet & Sour

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mariposa

Mariposa

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Cellular

Cellular

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
The Con-Heartist

The Con-Heartist

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Edit this entry