Sort by

Tash has logged 47 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Duchess

The Duchess

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tell It to the Bees

Tell It to the Bees

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry