Sort by

Rob Landers has logged 48 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Runner

The Runner

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Evil Dead Trap 2: Hideki

Evil Dead Trap 2: Hideki

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The 101 Scariest Horror Movie Moments of All Time

The 101 Scariest Horror Movie Moments of All Time

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Outside

The Outside

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Shadows: The Making Of Nope

Shadows: The Making Of Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sungazer

Sungazer

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
Edit this entry  
23
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
38 at the Garden

38 at the Garden

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★
Edit this entry  
11
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mad God Ghoul Log

Mad God Ghoul Log

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Edit this entry  
06
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry