Sort by

Nolen Grubbe has logged 441 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Father Figures

Father Figures

2017
×
Edit this entry  
28
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★½
Edit this entry  
25
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Dickie Roberts: Former Child Star

Dickie Roberts: Former Child Star

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
23
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
23
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Glory

Glory

1989
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Edit this entry  
15
I Am Sam

I Am Sam

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
50/50

50/50

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Edit this entry  
13
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★
Edit this entry  
12
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★½
Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★★
Edit this entry