Sort by

darielle has logged 38 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
Afternoon Delight

Afternoon Delight

2013
×
Edit this entry  
27
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★½
Edit this entry  
27
Chloe

Chloe

2009
×
★½
Edit this entry  
26
Greta

Greta

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★
Edit this entry  
20
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Edit this entry  
19
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Climax

Climax

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Edit this entry  
18
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
Edit this entry  
18
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Edit this entry  
11
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
★★
Edit this entry  
10
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★
Edit this entry  
08
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
28 Days

28 Days

2000
×
★★
Edit this entry  
06
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Going the Distance

Going the Distance

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bay

The Bay

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Edit this entry