Sort by

Taylor has logged 35 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Line Goes Up: The Problem With NFTs

Line Goes Up: The Problem With NFTs

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Memoria

Memoria

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dog Who Wouldn't Be Quiet

The Dog Who Wouldn't Be Quiet

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Donkeyhead

Donkeyhead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Comets

Comets

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Hey, You!

Hey, You!

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Cameraman's Revenge

The Cameraman's Revenge

1912
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Snowball Fight

Snowball Fight

1897
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Scenes with Beans

Scenes with Beans

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Bones

The Bones

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bear

Bear

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider

Spider

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mr Hublot

Mr Hublot

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry