Sort by

Taylor has logged 112 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Airplane Mode

Airplane Mode

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Jeepers Creepers: Reborn

Jeepers Creepers: Reborn

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
21
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Umbilical Brothers: Speedmouse

The Umbilical Brothers: Speedmouse

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Day at Two Point Campus

A Day at Two Point Campus

×
Read the review Edit this entry  
29
Badlands

Badlands

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Walking

Walking

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Tell-Tale Heart

The Tell-Tale Heart

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wacky Blackout

Wacky Blackout

1942
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
For Better or Nurse

For Better or Nurse

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bimbo's Initiation

Bimbo's Initiation

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hall: Honoring the Greats of Stand-Up

The Hall: Honoring the Greats of Stand-Up

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
19
South Park the Streaming Wars Part 2

South Park the Streaming Wars Part 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
South Park the Streaming Wars

South Park the Streaming Wars

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Tower

The Tower

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ray Romano: Right Here, Around the Corner

Ray Romano: Right Here, Around the Corner

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Horse in the House

Horse in the House

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Incident by a Bank

Incident by a Bank

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
After Yang

After Yang

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry