Sort by

sarah has logged 96 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Hotel for Dogs

Hotel for Dogs

2009
×
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
How to Eat Fried Worms

How to Eat Fried Worms

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Net

The Net

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bethany Hamilton: Unstoppable

Bethany Hamilton: Unstoppable

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry