Sort by

Noel has logged 302 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Bull

Bull

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Adult Swim Yule Log

Adult Swim Yule Log

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Apology

The Apology

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rose Plays Julie

Rose Plays Julie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Little Girl Who Lives Down the Lane

The Little Girl Who Lives Down the Lane

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Leech

The Leech

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bros

Bros

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Outside

The Outside

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The People We Hate at the Wedding

The People We Hate at the Wedding

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Django

Django

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Demon Seed

Demon Seed

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Broadcast

The Last Broadcast

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
White Zombie

White Zombie

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mandrake

Mandrake

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry