Sort by

Noel has logged 25 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lisey's Story

Lisey's Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Here Comes Hell

Here Comes Hell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
78/52

78/52

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry