Sort by

Noel has logged 25 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Village in the Woods

The Village in the Woods

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Genius

Genius

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hunted

Hunted

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fingers

Fingers

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry