Sort by

Noel has logged 107 entries for films during 2011.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
War Horse

War Horse

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chillerama

Chillerama

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bellflower

Bellflower

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Human Centipede 2 (Full Sequence)

The Human Centipede 2 (Full Sequence)

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
J. Edgar

J. Edgar

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
11-11-11

11-11-11

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
You Will Meet a Tall Dark Stranger

You Will Meet a Tall Dark Stranger

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Trespass

Trespass

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
In Time

In Time

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Tears

Happy Tears

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Footloose

Footloose

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Going the Distance

Going the Distance

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Relic

The Relic

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Sheep

Black Sheep

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cursed

Cursed

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Win Win

Win Win

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red State

Red State

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Roommate

The Roommate

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Conspirator

The Conspirator

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jolene

Jolene

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eros

Eros

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Help

The Help

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Takers

Takers

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hunger

Hunger

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Season of the Witch

Season of the Witch

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★½
Read the review Edit this entry