Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Drive-Away Dolls

Drive-Away Dolls

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lovely, Dark, and Deep

Lovely, Dark, and Deep

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Outpost

Outpost

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Innocent Blood

Innocent Blood

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lisa Frankenstein

Lisa Frankenstein

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lift

Lift

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wonka

Wonka

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Come True

Come True

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Self Reliance

Self Reliance

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Founders Day

Founders Day

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Underground

Underground

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ænigma

Ænigma

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Passenger

The Passenger

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Role Play

Role Play

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Destroy All Neighbors

Destroy All Neighbors

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Night Swim

Night Swim

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Appendage

Appendage

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jules

Jules

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nightwish

Nightwish

1989
×
★★
Read the review Edit this entry