• Luca

    ★★★★★

  • Cadaver

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Kissing Booth 2

  • The Wrong Missy

    ½

  • The Half of It

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • A Fall from Grace

    ★★★★★

  • 1917

  • The Irishman

  • Knives Out

  • Live Twice, Love Once

  • The Platform

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Crawl

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

  • When They See Us

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • Bacurau

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • Good Boys

  • Alita: Battle Angel

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Glass

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

  • A Star Is Born

  • First Man

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★½

  • Black Panther

  • Wonder

  • Happy Death Day

  • It

  • Spider-Man: Homecoming

  • Loving Vincent

  • You Were Never Really Here

  • Okja

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Beauty and the Beast

  • Araby

    ★★★★½

  • Get Out

  • Passengers

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: San Junipero

  • Split

  • Lion

  • Hacksaw Ridge

  • Moonlight

  • Arrival

    ★★★★★