Sort by

Noah has logged 21 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Kiss and Make-Up

Kiss and Make-Up

1934
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Simpsons: When Billie Met Lisa

The Simpsons: When Billie Met Lisa

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
20 Million Miles to Earth

20 Million Miles to Earth

1957
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Safe

Safe

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
Edit this entry  
09
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
09
Tron

Tron

1982
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Battlestar Galactica

Battlestar Galactica

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Cocoanuts

The Cocoanuts

1929
×
★★★½
Edit this entry