Sort by
  • American Fiction

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★

  • Extraction 2

    ★★

  • Boston Strangler

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • EO

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • The Outfit

    ★★½

  • Kimi

    ★★★

  • No Time to Die

    ★½

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

    ★★★

  • Streetwise

    ★★★★

  • Azor

    ★★★★★

  • Whirlybird

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Still Burn

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • God's Own Country

    ★★★★½

  • The Purge: Election Year

    ★★

  • Wolf Warrior

    ★★★

  • Aferim!

    ★★★★½

  • A German Youth

    ★★½

  • Blackhat

    ★★★★

  • Next Time I'll Aim for the Heart

    ★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★★

  • Seymour: An Introduction

    ★★★★

  • The Purge: Anarchy

    ★★★★

  • In Order of Disappearance

    ★★★½

  • The Purge

    ★★★

  • Lincoln

    ★★★★½

  • Beyond the Black Rainbow

    ★★★★

  • Law Abiding Citizen

    ★★★

  • Punisher: War Zone

    ★★★

  • Burn After Reading

    ★★★★½

  • Doom

    ★★

  • New Police Story

    ★★★

  • Paycheck

    ★★★

  • Oldboy

    ★★★★

  • A Man Apart

    ★★

  • The Transporter

    ★★★

  • Phone Booth

    ★★★½

  • Signs

    ★★★

  • Blade II

    ★★★★

  • Jeepers Creepers

    ★★½

  • Crouching Tiger, Hidden Dragon

    ★★★★½

  • Pitch Black

    ★★★

  • Running Out of Time

    ★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★★

  • Expect the Unexpected

    ★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • Cure

    ★★★★★

  • Fire Down Below

    ★★★

  • The Blackout

    ★★

  • Breakdown

    ★★★★

  • The Long Kiss Goodnight

    ★★★★

  • Gotti

    ★★★★

  • Original Gangstas

    ★★★½