Sort by

noah has logged 97 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
My Father's Stories

My Father's Stories

2021
×
Edit this entry  
06
Kaamelott: The First Chapter

Kaamelott: The First Chapter

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Burning Buddha Man

The Burning Buddha Man

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Violence Voyager

Violence Voyager

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Kentucky Fried Movie

The Kentucky Fried Movie

1977
×
★★
Edit this entry  
30
On-Gaku: Our Sound

On-Gaku: Our Sound

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Les Enfants terribles

Les Enfants terribles

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Full House

Full House

1952
×
★★½
Edit this entry  
03
Seven Days… Seven Nights

Seven Days… Seven Nights

1960
×
★★★½
Edit this entry  
02
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell 2: Innocence

2004
×
★★½
Edit this entry  
19
The Mother and the Whore

The Mother and the Whore

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Incredible But True

Incredible But True

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Junk Head

Junk Head

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
The Week of the Killer

The Week of the Killer

1972
×
★★★★
Edit this entry  
15
Guilty of Romance

Guilty of Romance

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
12
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
11
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Fortune Favors Lady Nikuko

Fortune Favors Lady Nikuko

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Trauma

Trauma

1993
×
★★★
Edit this entry  
29
Marnie

Marnie

1964
×
★★★
Edit this entry  
28
Antoine and Antoinette

Antoine and Antoinette

1947
×
★★½
Edit this entry  
27
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Simply Black

Simply Black

2020
×
★★
Edit this entry  
22
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Cat

The Cat

1971
×
★★★½
Edit this entry  
18
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Pandora and the Flying Dutchman

Pandora and the Flying Dutchman

1951
×
★★★★
Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Returning to Reims (Fragments)

Returning to Reims (Fragments)

2021
×
Edit this entry  
09
San Clemente

San Clemente

1982
×
★★★
Edit this entry  
07
Rapattack

Rapattack

2002
×
★★
Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry