• Crimes of the Future

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Incredible But True

    ★★★½

  • L'homme à la Mercedes Pourpre

    ★★

  • Barber Westchester

    ★★★★

  • Princess Dragon

    ★★

  • Don't Look Up

  • Let the Beast Rise

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Tales of the Salt Water

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★½

  • The Neighbours of My Neighbours are Neighbours of Mine

    ★★★½

  • Dune

    ★★

  • Love, Dad

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • My Father's Stories

    ★½

  • Kaamelott: The First Chapter

    ★★½

  • Vortex

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Returning to Reims (Fragments)

    ★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★

  • Stillwater

    ★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • Luca

    ★★

  • The Crossing

    ★★★

  • Bestia

    ★★★★

  • Swallow the Universe

    ★★★★★

  • Mount Fuji Seen from a Moving Train

    ★★★½

  • Fortune Favors Lady Nikuko

    ★★

  • Marco & Polo Go Round

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Wrath of Man

    ★★

  • Absolute Denial

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Mum Is Pouring Rain

    ★★★★½

  • Archipelago

    ★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★★½

  • Land

    ½

  • Cryptozoo

    ★★★½

  • The Dig

    ★★

  • Easter Eggs

    ★★★

  • Horacio

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The World Within

    ★★½

  • My Friend Who Shines in the Night

    ★★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • The Stronghold

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Blithe Spirit

  • Little Vampire

    ★★★½

  • Morning

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★

  • Coven

    ★★½

  • Fruit

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Mandibles

    ★★★

  • Antebellum

  • Orgiastic Hyper-Plastic

    ★★★★

  • Tenet

  • Peel

    ★★★★★

  • Souvenir, Souvenir

    ★★★★½

  • Peninsula

    ★★

  • Japan Sinks: 2020

    ★½

  • Simply Black

    ★★

  • Calamity

    ★★★½

  • Josep

    ★★½

  • Empty Places

    ★★★★★

  • Homeless Home

    ★★★★½