Sort by

Christian has logged 448 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Gacy

Gacy

2003
×
Read the review Edit this entry  
31
Beyond Sherwood Forest

Beyond Sherwood Forest

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hostel

Hostel

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Skinner

Skinner

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★
Read prior review Edit this entry  
29
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Red Letter Day

Red Letter Day

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lasso

Lasso

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Edit this entry  
25
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
24
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
22
Area 51

Area 51

2015
×
Edit this entry  
22
The Midnight Man

The Midnight Man

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Haunting of Cellblock 11

Haunting of Cellblock 11

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Canyon

The Canyon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Donner Pass

Donner Pass

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Preservation

Preservation

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Convergence

Convergence

2017
×
★½
Edit this entry  
18
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Axiom

The Axiom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
15
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry