annabelle has logged 24 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Edit this entry  
23
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
Read the review Edit this entry  
22
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
Read the review Edit this entry  
13
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
Read the review Edit this entry  
11
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry