Sort by

noella <3 has logged 31 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cuties

Cuties

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Heal

Heal

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry