Sort by

marlene has logged 30 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Second Act

Second Act

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Entourage

Entourage

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
No Manches Frida

No Manches Frida

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry