Sort by

Nmanna27 has logged 21 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Life

Life

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Most Hated Woman in America

The Most Hated Woman in America

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★½
Edit this entry  
17
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
15
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
15
He Took His Skin Off For Me

He Took His Skin Off For Me

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
01
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry