Nate has logged 62 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Good Lord Bird

The Good Lord Bird

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spiritual Kung Fu

Spiritual Kung Fu

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Operation Odessa

Operation Odessa

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wolf's Hole

Wolf's Hole

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vertical Limit

Vertical Limit

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stargate

Stargate

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Invictus

Invictus

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alexander

Alexander

2004
×
★★
Read the review Edit this entry