Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Between Two Dawns

Between Two Dawns

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Any Day Now

Any Day Now

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Such Beautiful People

Such Beautiful People

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Lingui, The Sacred Bonds

Lingui, The Sacred Bonds

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The King of Laughter

The King of Laughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Three Floors

Three Floors

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Like Crazy

Like Crazy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Dress

The Dress

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Tabu

Tabu

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ballad of a White Cow

Ballad of a White Cow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mur Murs

Mur Murs

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Private Desert

Private Desert

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Murina

Murina

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dog Who Wouldn't Be Quiet

The Dog Who Wouldn't Be Quiet

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brother's Keeper

Brother's Keeper

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Yuni

Yuni

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Memories of My Father

Memories of My Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
France

France

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Strella

Strella

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
Petrov's Flu

Petrov's Flu

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Everything Went Fine

Everything Went Fine

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cold of Kalandar

Cold of Kalandar

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tale of King Crab

The Tale of King Crab

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Miss You

I Miss You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Introduction

Introduction

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry