Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Afire

    ★★★★

  • Music

    ★★★

  • Tótem

    ★★★★

  • The First Day of my Life

    ★★★½

  • The Night Logan Woke Up

    ★★★★

  • Narcosis

    ★★★★

  • Manticore

    ★★★½

  • Subtraction

    ★★★

  • Saint Omer

    ★★★½

  • Other People's Children

    ★★★½

  • World War III

    ★★★★

  • Safe Place

    ★★★★

  • Close

    ★★★★

  • Burning Days

    ★★★★

  • Joyland

    ★★★★½

  • Holy Spider

    ★★★½

  • R.M.N.

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Love According to Dalva

    ★★★★

  • Plan 75

    ★★★½

  • The Night of the 12th

    ★★★½

  • One Fine Morning

    ★★★

  • EO

    ★★★★

  • Tchaikovsky’s Wife

    ★★★

  • The Eight Mountains

    ★★★★

  • In from the Side

    ★★½

  • Alcarràs

    ★★★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Girl Picture

    ★★★½

  • Warsha

    ★★★★

  • Klondike

    ★★★★

  • Mars One

    ★★★½

  • Animals

    ★★★½

  • Plaza Catedral

    ★★★½

  • Kerr

    ★★★

  • The Good Boss

    ★★★

  • Between Two Dawns

    ★★★★

  • Yuni

    ★★★★

  • The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

    ★★★★

  • The King of Laughter

    ★★★½

  • Private Desert

    ★★★½

  • Lost Illusions

    ★★★★★

  • Official Competition

    ★★★★

  • Full Time

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Young Lovers

    ★★★★

  • Wild Roots

    ★★★½

  • Vortex

    ★★★★

  • France

    ★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Petrov's Flu

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Commitment Hasan

    ★★★★

  • Three Floors

    ★★★

  • Small Body

    ★★★★

  • Murina

    ★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • The Tale of King Crab

    ★★★½

  • Unclenching the Fists

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Great Freedom

    ★★★★

  • Lingui: The Sacred Bonds

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Playground

    ★★★½

  • A Night of Knowing Nothing

    ★★★★

  • Everything Went Fine

    ★★★★

  • Last Film Show

    ★★★★